ורידים ברגליים

נימים ברגליים אולי אינם מכאיבים – אך מדובר בבעיה אסתטית שגורמת ללא מעט נשים להימנע מחשיפת רגליהן.

בין אם מדובר בגנטיקה, שינויים הורמונליים, הריונות, עמידה לאורך זמן ופציעות ברגליים – הנימים הבולטים, המתפרסים לאורך ורוחב הרגליים, ויוצרים מראה של רשת עכביש, מהווים בעיה שמשותפת לנשים רבות, והשכיחות שלה רק עולה עם הגיל. במרפאתנו שתי שיטות לטיפול בנימים:

בשיטת הטיפול הזאת מחדירים לנימים תמיסה באמצעות מחט דקיקה. התמיסה גורמת לתגובה דלקתית, וכתוצאה מכך מתעבות הדפנות של הווריד (דהיינו הופכות להיות טרשתיות, ומכאן שמה של השיטה הזאת) ונצמדות זו לזו. לאחר הזרקת התמיסה חובשים את אזור הווריד בתחבושת אלסטית או בגרב אלסטי. יש להתמיד בחבישה הזאת במשך מספר ימים – עד להיעלמות הנים. בעקבות ההזרקה נאטם הנים ובסופו של דבר מתפרק, נספג בגוף ונעלם. בדרך כלל יש צורך בכמה טיפולים כאלה (לרוב בין שלושה לארבעה) להעלמת כל הנימים הבולטים. זמן ההמתנה בין טיפול לטיפול הוא כמה שבועות. יש להביא בחשבון אפשרות של התפתחות נימים חדשים בעתיד.

בניגוד לשיטות פולשניות, בשיטה זו אין שימוש במחטים ואין כוויות על העור. קרן הלייזר מגיעה ישירות אל הנימים, ללא מגע עם העור – מכווצת אותם ובסופו של דבר הורסת את דפנות הנימים ואת מערכת ההזנה שלהם. נדרשים מספר טיפולים כדי להגיע לתוצאה ראויה.

אחרי

לפני