הזרקות

הזרקת בוטוקס, חומרי מילוי, ביוסטימולטורים, ממריצי עור

הזדקנות עור הפנים מתבטאת בהופעת קמטים, הידקקות העור ואיבוד נפח של רקמת השומן. בעיות עור אסתטיות שונות דורשות פתרונות אחרים. בעשור האחרון התפתחו שיטות מתקדמות לשיפור והצערת העור. בעזרת הזרקת חומרי מילוי ניתן להחזיר את הנפח שאבד בפנים, לטשטש קמטים ולשחזר או לתקן מבנים בפנים. בעזרת טיפול קבוע בבוטולינום טוקסין ניתן לעדן את מראה הפנים ולהעלים קמטי הבעה. הזרקה של ביוסטימולטורים תעבה את העור ותחזק אותו. בעזרת ממריצי העור (Skin boosters) ניתן להחזיר לעור את החוזק, הגמישות והברק שאבדו.

הזרקת בוטוקס, בעיקר בשליש העליון של הפנים, מטשטשת את הקמטים הקיימים ומונעת היווצרותם של קמטים חדשים.
הבוטוקס המוזרק, גורם להרפיית השרירים הגורמים לקמטים וכך מעניק לעור מראה חלק וצעיר יותר. כיום, הטיפול ניתן גם לצעירים שאינם מציגים קמטים. וזאת בשל ההבנה כי הרפיית השרירים בשלב מוקדם תמנע את היווצרותם של הקמטים בעתיד.
את התוצאות הראשוניות ניתן לראות מספר ימים לאחר ההזרקה, אולם רק לאחר שבועיים ניתן לראות את התוצאה הסופית אשר נמשכת 3-4 חודשים, אך יכולה להיות קצרה או ארוכה יותר.שילוב הזרקות בוטולינום טוקסין מומלץ לעיתים עם טיפולים נוספים (בעיקר חומרי מילוי או ממריצי עור), על מנת למקסם את תוצאת הטיפול.

הזרקת חומרי מילוי מהווה טיפול פשוט ואפקטיבי לשיפור איכות העור, מילוי קמטים וקמטוטים והוספת נפח. ניתן להזריק חומרי מילוי באזורי גוף שונים אולם האזורים השכיחים הינם: פנים, צוואר, דה קולטה וגבות ידיים.

כמובן שנדרשת התאמה בין חומר המילוי לגיל המטופל, לאיכות העור וכמובן לאזור הטיפול. בחירת חומר מתאים ואיכותי תביא לתוצאה אסתטית מירבית, במיוחד בגיל המבוגר.

להזרקת חומרי מילוי בגיל צעיר (30 או 40) מספר יתרונות: ניתן להסתפק בכמות קטנה של חומר המשפיעה לזמן ​ממושך ​יותר, כמו כן, הזרקה סדירה של חומרי מילוי בכמויות קטנות מעודדת ייצור קולגן עצמי חדש ואיכותי, משפרת את איכות הרקמה ומאיטה את תהליכי ההזדקנות שלה.

לרוב מדובר ב-1-3 מפגשים בהם "מפסלים" את הפנים. התוצאה המקסימאלית נצפית כחודש לאחר המפגש האחרון. על מנת לשמר את התוצאה, אנו מקיימים פגישת ביקורת אחת לחצי שנה עד שנה. קיימות עדויות מחקריות כי טיפולי המשך המבוצעים לפני ההתפוגגות המלאה של חומר המילוי מביאים להשפעה ממושכת וטובה יותר של חומרי המילוי.

תופעות הלוואי הינן מינוריות לרוב והם כוללות שטפי דם ונפיחות באזורי ההזרקה. חשוב להימנע מקביעת הטיפול בסמוך לאירועים חברתיים, פגישות חשובות או צילומים, בטווח 7-10 ימים מהטיפול.

הזרקה של ביוסימולטורים הינה טיפול ידוע המעבה ומחזק את העור, חומרים אלו הינם חומרים המעודדים את הפיבובלסטים לייצר סיבי קולגן ואלסטין חדשים ובריאים.

ההזרקה מבוצעת לשכבות העמוקות של העור, שכבת הדרמיס או השומן.

אנו משתמשים במספר חומרים באינדיקציות שונות: סקולפטרה (חומצה פולילקטית), אלנסה (פוליקפרולקטון) או רדיאס (קלציום הידרוקסיאפטיט).

היתרון בטיפולים האמורים הוא שמבנה הפנים לא משתנה, איכות העור משתפרת והתוצאה טבעית במיוחד.

לרוב נדרשים 2-3 טיפולים בטווח של 6-8 שבועות אחד מהשני בכדי להשיג תוצאות מיטביות.

במרוצת השנים, בעקבות הזדקנות העור, שינוי מזג האוויר, שינויים גופניים כאלו או אחרים, חשיפה לרדיקליים חופשים וכו', העור מדקק, נחלש והופך עייף, אפור וחסר חיוניות.

ממריצי עור הינם חומרי הזרקה מבוססי חומצה היאלורונית ייחודית שמתפקדים כמלחחים ומעודדים ייצור קולגן ואלסטין. הטיפול מחזיר לעור את החוזק, הגמישות והברק שאבדו, ומקנה לו מראה צעיר ורענן.

הטיפול נעשה בטכניקת הזרקה מיוחדת.

בכדי להגיע לתוצאה מיטבית יש לבצע 2-3 טיפולים לפחות, בהתאם להתווית הרופא\ה.

לאף, הממוקם במרכז הפנים, חשיבות רבה לאסתטיקה הכללית של הפנים.

אף פרופורציונלי, המתאים לשאר תווי הפנים של המטופל\ת, ישווה מראה הרמוני, מעודן וטבעי.

פיסול אף מתאים למטופלים שלא מרוצים ממראה אפם, באמצעות הזרקת חומרי מילוי, ניתן לשפר את מראה האף, לעדן חוסר סימטריה ולייצר אף (כמעט) מושלם.

כל זה, ללא ניתוח או חתך.

לשפתיים מקום מרכזי באסתטיקה של הפנים. לכל אחד ואחת מתאימות שפתיים אחרות. המושג פיסול שפתיים מתייחס למגוון טכניקות הזרקה של חומרי מילוי שונים אשר ימקסמו את המראה האסתטי של השפתיים. ניתן לעצב, להגדיל, להבליט, לעדן, לבנות או לצייר מתאר ברור יותר. לכל מטופל (בהתאם לגילו, מצב השפתיים, איכות עור ועוד) יש להתאים חומרי מילוי שונים וטכניקת הזרקה אחרת. 

לסנטר וקו לסת המתאימים לתווי פנוי של המטופל\ת חשיבות רבה במראה הפנים.

עיצוב סנטר וקו לסת נעשה באמצעות חומרי מילוי נוקשים ונועד להדגשת הסנטר וקו הלסת לנשים וגברים אשר סובלים מסנטר קטן או פנימי ו\או קו לסת חבוי, הטיפול מחזיר את הפרופורציה הנכונה לפנים.

לעיתים, בכדי להגיע לתוצאה המיטבית, נשלב טיפולים מכשרניים

אחרי

לפני