עיצוב קו הלסת

קו הלסת מהווה קו המתאר בין הפנים לגוף ומכאן חשיבותו לאסתטיקה הכללית. קו לסת ברור, סימטרי, המתאים לשאר איברי הפנים ולאיכות הצוואר מייצר הרמוניה.

טיפולים לעיצוב קו הלסת מתאימים למטופלים שלהם קו לסת שלא תואם את הפרופורציות האמורות.

ככל שאנו מתבגרים, עור הצוואר נהיה רפוי וגבול הפנים-צוואר-קו לסת מטשטש. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ניתן לשחזר את קווי המתאר, לייצר קו לסת ברור ולשפר את איכות העור בצוואר.

כדי להגיע לתוצאה ראויה ללא ניתוח נדרש שילוב טכנולוגיות מותאם אישית בהתאם למצב הקליני. במרפאתנו, אנו משלבים בין השיטות הבאות:

הליך בו מבוצעת הוצאת רקמת שומן עודפת מאזור הסאבמנטום (מתחת לסנטר) מחוץ לגוף באופן זעיר פולשני, כלומר דרך צינורית שאיבה דקה המוחדרת לעור דרך חור קטן יחסית.

שיטה חדשנית ומהפכנית המבוססת על גלי רדיו המוחדרים אל מתחת לעור דרך צינורית. מאז הוצגה השיטה בארה״ב, פייסטייט הפכה במהירות לאחד ההליכים האסתטיים המבוקשים ביותר על ידי גברים ונשים המבקשים מראה צעיר יותר מבלי לעבור את ניתוח מתיחת פנים. הטכנולוגיה מטפלת בבעיית רפיון עור וסנטר כפול. טיפול הפייסטייט מבוסס על מכשיר חדשני המפיק חום על ידי גלי רדיו בי פולריים (דו קוטביים). לאחר הרדמה מקומית, מחדירים צינורית מזערית לחתך תת עורי. צינורית זו מעבירה גלי רדיו אשר מחממים ב-70 מעלות את שכבות העור העמוקות. חימום זה ממיס את תאי השומן, מכווץ את הרקמות התת עוריות ויוצר אפקט הרמה (שבשאיבת שומן רגילה אינו מתרחש). השומן המומס הופך למים ונפלט החוצה.טיפול זה יעיל כשלעצמו, או בשילוב עם טיפולים אחרים, למשל לייזרים.

מכשיר הUltraformer המבוסס על טכנולוגיית אולטראסאונד ממוקד (HIFU) למיצוק העור ולהידוק רקמת החיבור המחזיקה את העור במקומו. במכשיר ניתן לטפל בכל חלקי הגוף, אך הנפוצים ביותר הם הצוואר, הסנטר וצידי הפנים.

פגיעת גלי הקול מובילה לחימום הרקמה, החימום נוצר בצורה מקוטעת על גבי רקמת המטרה, בעומק שנקבע על ידי המטפל בהתאם למצב הקליני, כאשר ניתן להגיע עד לעומק של 4.5 מ”מ. לאחר הטיפול מתחיל תהליך ריפוי ברקמה שגורם לייצור מואץ של קולגן ואלסטין, המסת שומן ממוקדת והידוק הרקמה.

בדר"כ נדרשים 2-3 טיפולים או יותר, אחת לחודש, בהתאם להתווית הרופא\ה. מתוצאות הטיפול ניתן להתרשם כחודשיים לאחר הטיפול האחרון. 

במרפאתנו מכשירי גלי רדיו שונים לטיפול בפתולוגיות השונות שמציגים מטופלים באזור קו הלסת, הסאבמנטום (מתחת לסנטר) והצוואר. המכשירים הנמצאים בשימוש התדיר יותר:

  • NuEra– טכנולוגיה המבצעת חימום RF בשכבות העור השונות בהתאם לאינדיקציה הקלינית ומאפשרת טיפול שטחי וממוקד ועד טיפול בשכבות העמוקות – מביאה להמסת שומן, הידוק העור ועידוד יצירת קולגן.

הטיפול אינו כואב ומבוצע אחת לשבוע למשך כ-10 שבועות או יותר, בהתאם להמלצת הרופא\ה המטפל\ת.

  • Morpheus8™- טכנולוגיה המשלבת גלי רדיו ופציעה מכנית מבוקרת באמצעות מחטים ייחודיות החודרות באופן מינימלי לעור ומעודדות חידוש בשכבות העמוקות יותר של העור. לאחר הטיפול העור מתחיל בתהליך ריפוי המביא לעיבוי הרקמה ומעודד יצירת קולגן ואלסטין.

בדר"כ נדרש ל2-3 טיפולים לפחות, אחת לחודש, בהתאם להתווית הרופא\ה המטפל\ת. מתוצאות הטיפול ניתן להתרשם לאחר כחודשיים מהטיפול האחרון.

  • Viva – טכנולוגיה חדשנית המוליכה זרם חשמלי מדוייק לרקמת העור ובכך מסייעת בתהליך שיקום והתחדשות העור. הטכנולוגיה ייחודית במיוחד בשל גודל האלקטרודות המעבירות את הזרם החשמלי.

הקונספט של חוטים להרמת הרקמה אינו חדש. כבר לפני מעל לעשור השתמשו בחוטים להצערת העור ולהרמת הפנים אלא שאלה היו עשויים מחומר בלתי נספג, שבדומה לחומרי מילוי שאינם נספגים, יצרו בעיות קבועות שלעיתים היה קשה להתגבר עליהן. בשנים האחרונות, פותחו חוטים שעשויים מחומרים נספגים, הללו מחזיקים מעמד בתוך הרקמה כשנה, בדומה לחומר מילוי, ונספגים לתוכה תוך שנה. המחקרים מדגימים כי סביב החוטים נוצר קולגן עצמי אשר ממקסם ומאריך את ההשפעה הטיפולית. השימוש בחוטים לתיקון קווי המתאר של הפנים מתאים למי שסובל מצניחה קלה של הפנים. בשיטה זו, איננו נזקקים לבצע חתכים בעור, אלא תוך שימוש במחטים דקות מחדירים חוטים באורכים שונים ובעלי תכונות שונות, אל רקמת העור. קיימים מספר רב של חוטים בארץ. בגדול ניתן לחלק את החוטים לכאלה הממצקים את הרקמה (חוטים חלקים או ספיראליים) וכאלה שעיקר תרומתם הוא בהרמת הרקמה. החוטים החלקים או הספיראלים מוכנסים אל תוך רקמת העור וגורמים ליצירת קולגן ואלסטין סביב החוט שהוחדר. השיפור נראה לעין לאחר חודשיים והאפקט מחזיק מעמד כשנה. החוטים עשויים מחומר הנקרא פולידיאוקסנון, חומצה פולילקטית, קפרולקטון או חומצה היאלורונית ונחשבים לבטוחים מאוד. היתרון הגדול של שיטת החוטים על פני הזרקת חומרי המילוי היא שניתן להחדיר בלי סוף חוטים עד שמקבלים תוצאה משביעת רצון מבלי לפחד שנקבל מראה מנופח מידי של הפנים, מה שיכול לקרות במקרה של הזרקות יתר, ביחוד בחלק התחתון של הפנים. בנוסף, החוטים מאפשרים לטפל טוב יותר באזורים שעד היום לא היה לנו מענה מתאים עבורם עם הזרקת חומרי מילוי כמו הקמטים הרוחביים בצוואר.

טיפולים נוספים לעיצוב קו לסת וטיפול בגבול פנים צוואר:

הזרקת חומרי מילוי, הזרקה של ביוסטימולטורים, הזרקה של בוטולינום טוקסין והזרקה של מפרקי שומן.

אחרי

לפני